Lego Muzeum a Hotel Kutná Hora

Tenhle výlet byl narozeninový dárek pro našeho malého velkého kluka. Vypravili jsme se do Hotelu a Muzea Lega v Kutné Hoře.

Vyrazili jsme v neděli po brzkém obědě, aby se Kubík prospal v autě. Nedělní odjezd byl nejen pro to, abychom tam oslavili jeho narozky, ale i proto, že je pobyt mimo víkend výrazně levnější 🙂 


Ubytování jsme měli domluvené od 14h, předem jsem udělala on-line check in a na místě jsme rovnou dostali klíče a mohli se ubytovat. Pokoj byl prostorný, čistý, krásně barevný a hlavně tam bylo spoustu lego kostiček, takže vlastní hračky netřeba. Pro ubytované hosty je k dispozici kuchyňka i s lednicí, takže pokud máte s sebou menší mimčo a příkrmy, je to bez problému. Součástí hotelu je Muzeum Lega, které můžete navštívit samostatně, při ubytování je Vám k dispozici po celou dobu, dokonce i po zavíračce, což byl úžasný benefit. V muzeu je nespočet exponátů – stavebnic lega z různých období, najdete zde i mini kino a můžete si přečíst o historii kostiček. Věděli jste například, že na úplném začátku byly dřevěné stavebnice? Já ne. Součástí komplexu je kavárna, samozřejmě plná lega, která se po uzavření veřejnosti promění ve společenskou místnost. Hotel disponuje i prostornou zahradou, která je aktuálně v rekonstrukci, ale jinak je plně k dispozici hostům.


My jsme po ubytování vyrazili pěšky podél trati do centra města, cílem byla Galerie Středočeského kraje – GASK. Tahle galerie je totiž přívětivá k dětem. Nejenže pořádají výtvarné ne/kroužky, ale hlavně zde mají parádní dětský koutek a dvě vizuální herny. Vystačilo nám to na celé odpoledne. Na večeři jsme se zašli do restarace Dačický, předem jsem měla zjištěno, že i zde jsou děti vítány. Najedli jsme se dobře, pochválit musím místní pivo a s plnými bříšky jsme se vydali zpátky přes město na hotel.

Samozřejmě jsme ještě museli do hotelové herny na kostičky, to v Hotelu Lego prostě nejde jinak. Ráno na nás čekala snídaně formou bufetu a v 10 hodin jsme vrátili klíče od pokoje. Pokud děti zatouží po novém modelu lega, recepce je součástí obchůdku s krásnými stavebnicemi. My jsme se ovšem vydali prohlédnout Kostnici, která je prakticky hned vedle hotelu.

Současně přidávám odkaz na náš youtube kanál, kde máte k dispozici nové video z tohodle výletu.Byli jste v hotelu, znáte, máte v plánu?


*****

Kde: Kutná Hora

Parkování: zdarma na ulici, ovšem přes den hodně plné, parkovali jsme cca 500 m od hotelu

Vstupné: Při ubytování muzeum zdarma, jinak dle ceníku na webu, bývají slevy na slevomatu. Gask vstupné 50 Kč/dospělák; 30 Kč dítě nad 6 let

Časová náročnost: hotel za mě stačí na přespání, herničky GASK 2-3 hodiny

Kočárky: ano

Občerstvení: v hotelu sortiment kavárny, v galerii je obchůdek

Web: https://www.hotel.muzeumlega.cz/cs/

Lego Hotel

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *